Odkryciem na rynku produktów umożliwiających ochronę lakieru samochodowego jest folia ochronna (PPF). Przyjmuje postać cienkiego polimeru, który nałożony na warstwę lakieru przez profesjonalistę przyczynia się do zyskania wartości dodanej dla pojazdu. To powłoka, która chroni lakier przed odpryskami, promieniowaniem UV i innymi pogłębiając jednocześnie walory estetyczne, głębię lakieru. Folia PPF jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na ochronę przed niezależnymi inwazyjnymi zagrożeniami dla lakieru do zastosowań militarnych. Rozwijany w dalszej kolejności produkt stał się aktualnie bezkonkurencyjnym środkiem ochronnym dla lakieru o poszerzonym spektrum możliwości. Współczesna folia jest dostępna zarówno w wersji przezroczystej jak i w kolorach, oraz w wersjach osiągających różne grubości. Jako termoplastyczna folia uretanowa jest nakładana w postaci ochrony wierzchniej warstwy lakieru. Folia PPF to efekt połączenia ze sobą warstw umożliwiających w efekcie uzyskanie szerokiej funkcjonalności.
Poza szerokim spektrum funkcjonalności PPF dostarcza różnorodnych rozwiązań, dzięki czemu staje się materiałem elastycznym, odpowiadającym na różne potrzeby Klientów. Jest bezkonkurencyjny w stosunku do dotychczas stosowanego winylu. PPF jest znacznie cieńszą i lżejszą warstwą. Jest bardziej wymagająca w kontekście nakładania co przekłada się na zdecydowanie lepszą ochronę. Zapewniając przy tym eksponowanie głębi lakieru właściwego.
Nakładanie PPF to wymagający proces i do jego jakościowa realizacja możliwa jest w przypadku posiadania odpowiednich kompetencji. Każdorazowy proces realizacji to praca traktowana indywidualnie, dostosowywana do potrzeb klienta jak również zgodna z zaleceniami producenta PPF. Bez względu na inne czynniki proces instalacji obejmuje bez wyjątku kolejne etapy:
Folia ochronna PPF przytwierdzona profesjonalnie przy zachowaniu odpowiednich procedur i środków zachowuje swoje właściwości do 10 lat. Zastosowanie certyfikowanych materiałów uzupełnia proces instalacji folii o gwarancję. Sama żywotność folii jest ściśle zależna od
Im implikacja foli jest bardziej jakościowa tym zalety ochrony za jej pośrednictwem są bardziej wiarygodne. Doskonała ochrona przed odłamkami kamieni, ochrona przed zadrapaniami samoleczenie PPF i trwałość do 10 lat mogą być gwarantowane wyłącznie przez studio detailingowe spełniające normy certyfikacji. Nawet najlepszy PPF może zyskać dodatkowe właściwości przez nałożenie dodatkowej warstwy - wysokiej jakości powłoki ceramicznej. Przyczynia się to do poprawy połysku, wzmacnia właściwości hydrofobowe, ograniczenie przylegania brudu oraz do uzyskania trwałego efektu woskowania.
Biorąc pod uwagę powyższe informacje staje się jasne jak ważną rolę pełni doświadczenie w instalacji PPF aby sam efekt instalacji przyniósł zamierzony efekt oraz trwałość. Poza gwarancją stosowanego produktu dostarczamy również wiedzy na temat folii którą stosujemy i doradzamy podczas dokonywania decyzji na każdym etapie procesu. Świadomi zalet zastosowania folii ochronnej jako zabezpieczenia lakieru zachęcamy do skorzystania z usługi dostarczając w ten sposób wartości dodatkowej dla samochodu. Zapewniamy że koszt poniesiony na poczet instalacji folii PPF jest współmierny do korzyści dzięki temu osiąganych. PPF z czystym sumieniem nazywamy produktem wyjątkowym. Nie umożliwia uczynienia samochodu niezniszczalnym ale skutecznie zabezpiecza lakier przed najszerszym w chwili obecnej wachlarzem zagrożeń.
Folia PPF nazywana cudem, to cienka warstwa polimerowa zapewniająca wyjątkowo trwałe właściwości. Ochrona lakieru samochodu przed chemikaliami, promieniami UV, kwaśnymi deszczami czy gruzem drogowym to zadania jakie są stawiane produktowi chroniącemu, a PPF się z tego zadania wywiązuje. Zamysł powstania PPF wynikał z potrzeby funkcjonalnej. Współczesna przezroczysta folia, która może być zarówno barwiona jak i teksturowana, to produkt który znacznie ewaluował i jest dostępny w różnych gatunkach, grubości a do samej implementacji wymaga niesamowitej precyzji.
Współczesna folia ochronna daje wiele korzyści:
Powszechnym błędem jest porównywanie PPF i winylu. Folia ochronna jest zdecydowanie grubszym i mocniejszym materiałem zachowującym przy tym lekkość. Dostarcza odporność na plamy, odpryski, zadrapania i tym podobne uszkodzenia lakieru. Winyl natomiast jest cięższy i cieńszy i zwyczajowo kolorowy. Obecny rynek dostarcza PPF w różnych wydaniach, różne typy, marki i wzory. PPF to produkt nie marka, produkt o ściśle określonych właściwościach i wyłącznie certyfikowany PPF gwarantuje swoją użyteczność do 10 lat.
Bez względu na markę jednak pod kątem technicznym PPF ma spójną konstrukcję, mianowicie podzielony jest na cztery warstwy.
PPF jako produkt zdolny do samoleczenia staje się produktem wyróżnionym na rynku. Wspomniana zdolność wynika z zawartości polimerów elastomerowych w składzie. Elastomery zapewniają luźne połączenie struktury, które może powrócić do swojego naturalnego stanu, kiedy usunięta zostaje przyczyna uszkodzenia. Dzieje się tak za sprawą źródła ciepła. Tym samym wielokrotnie wystarczające będą promienie słoneczne, w innym przypadku może być konieczne zastosowanie opalarki. Technologia stosowana do produkcji PPF pozwala zablokować uszkodzenie lakieru zwykłymi zanieczyszczeniami. Stąd dodatkowa zdolność do regeneracji to prawdziwa rewolucja.
Sama implementacja folii ochronnej to najbardziej odpowiedzialny za efektywność jej właściwości proces. Prawidłowe przygotowanie instalacja i konserwowanie – na tym skupia się centrum detailingowe by zapewnić najlepszy możliwy efekt swojemu klientowi. Stosowanie zasad producenta PPF to mimo wszystko za każdym razem przejście przez stałe etapy procesu instalacji folii:
Etap przygotowania to przede wszystkim oczyszczenie powierzchni. Należy pamiętać, że folia jest mocno przezroczysta stąd stan lakieru pod spodem ma ogromy wpływ na ostateczny efekt. Tzw myjnia odkażająca, wykorzystująca szampon samochodowy do usuwania wosku. Tym sposobem rozkłada oleje w wosku i umożliwia ich zmywanie. Dodatkowo częstą praktyką jest naprawienie drobnych zadrapań. W dalszej kolejności odbywa się korekcja lakieru dotyczy wyblakłych, postarzałych, ze śladami pajęczyn, uszkodzeń na lakierze, czynność realizowana przez polerowanie. Założeniem tego etapu jest uzyskanie najbardziej gładkiej powierzchni – taka umożliwia związanie PPF oraz uzyskanie efektu blasku.
Cięcie folii ochronnej odbywa się przy wykorzystaniu plotera, czy maszyny tnącej materiał na mniejsze sekcje które stają się bardziej dopasowane. Realizacja taka pozwala zaoszczędzić materiał oraz czas realizacji.
Dopasowanie materiału do powierzchni to żmudny i wymagający proces. Poświęcenie czasu na dokładność i precyzję na tym etapie jest tego warte. Instalator PPF odgrywa tu ważną rolę, weryfikuje każdy element i jego dopasowanie.
Aktywator to roztwór dopasowujący, który rozpylony na pomalowaną powierzchnię i na wierzchu PPF aktywuje klej i ściśle wiąże się z powierzchnią. Każda marka folii rekomenduje inny roztwór aktywujący. Odpowiednie jego zastosowanie pomaga w ochronie przed promieniami UV, utlenianiem, korozją i rdzą.
Idealne dopasowanie jest celem tego etapu. Przesuwanie, dopasowywanie, rozpylanie roztworu, ściąganie bąbelków to czynności zmierzające do uzyskania właściwej pozycji i przytwierdzeniu. Następnie uzyskanie uszczelnienia a ostatecznie trwałej ochrony powierzchni zewnętrznej samochodu.
Określona procedura suszenia przyczynia się do aktywacji kleju i stworzenia ciasnego dopasowania. W większości przypadków aktywacja PPF odbywa się za pomocą opalarki, często również przez umieszczenie w komorze cieplnej.
Właściwie przeprowadzony proces instalacji przekłada się na żywotność folii ochronnej. Tu zakładana trwałość to 5 – 10 lat. Zgodnie z powyższym przekłada się tu odpowiednie przygotowanie powierzchni do implementacji oraz sam proces aplikacji folii. Korzystanie z materiałów marek premium oraz z usług doświadczonego instalatora zwiększa szanse na skorzystanie z maksymalnego okresu jej trwałości. Należy wspomnieć że nagminna ekspozycja na narażenie czynnikami środowiskowymi może mieć konsekwencje w skróceniu trwałości ochrony. Tym samym zaleca się dodatkową warstwę ochrony, przez nałożenie powłoki nanoceramicznej. To warstwa która po nałożeniu pozostawia warstwę hydrofobową. Nakładanie dodatkowej powłoki ceramicznej, która wiąże się z PPF przynosi wymierne korzyści:
Nie podważalne są fakty, że folia ochronna:
Folia ochronna zapewnia najwyższej klasy ochronną warstwę lakieru przed promieniowaniem UV, odpryskami kamieni, brudem drogowym, ptasimi odchodami, a nawet kwaśnym deszczem. Jest to bardzo trwały materiał polimerowy, który jest elastyczny, przezroczysty i można go dostosować w celu uzyskania wzmocnionego połysku lub matowego wykończenia na dowolnym kolorze farby. Myśląc o bezpieczeństwie Twojego lakieru poszukiwaliśmy na rynku i porównywaliśmy różne produkty. Stąd chcąc zapewnić najlepszą ochronę lakieru do samochodów korzystamy wyłącznie z produktów premium. Te posiadają szczególne właściwości ochronne, gwarantowane przy odpowiedniej aplikacji. Mogą również zostać dodatkowo wzmocnione przez zastosowanie powłoki ceramicznej. Folia ochronna nie uszkadza lakieru samochodu. Folia ochronna jest materiałem, który zostaje aplikowany na lakier przy wykorzystaniu wysokiej jakości kleju oraz precyzyjnych technik, co umożliwia ich usunięcie. Dobra folia do ochrony lakieru, wyróżnia się swoją jakością, czego nie zaobserwujemy gołym okiem. Kryteria które świadczą o jakości, to surowce i proces produkcyjny.
Surowce wykorzystywane do produkcji dowolnych materiałów przekładają się na ich ostateczną jakość, tak też jest w przypadku folii ochronnej. Wszystkie cztery warstwy które w całości tworzą PPF są składowymi jej wyróżniających się właściwości.
Proces przetworzenia surowców w gotowy produkt PPF to istotna składowa, która ma przełożenie na jakość efektu końcowego. Proces produkcyjny, który odbywa się w zakładzie rygorystycznie kontrolowanym, zapewniającym przystosowany park maszynowy oraz odpowiednio przeszkolony i doświadczony personel to gwarancja właściwości, którymi szczyci się PPF. Folia ochronna jest niedoścignionym materiałem zapobiegającym uszkodzeniom lakieru samochodów i nie tylko. Ten termoplastyczny materiał uretanowy odpowiada na zapotrzebowania różnych preferencji, od przezroczystych do teksturowych, wzmacniających połysk oraz zapewniających matowe wykończenie. Chcemy odpowiadać na rożne potrzeby dlatego w naszym studio zapewniamy różne folie ochronne:
Aplikacja folii ochronnej niesie za sobą koszt, ale jest to inwestycja która przyniesie współmierne korzyści. Atuty folii są niepodważalne i bezkonkurencyjne w zestawieniu z innymi do tej pory dostępnymi produktami chroniącymi lakier samochodu:
Zapraszamy do naszego Centrum Detailingowego, gdzie przekażemy wszelkie informacje poszerzając wyobrażenie na temat możliwości produktu jakim jest folia ochronna PPF. Przybliżymy różnicę między możliwymi wariantami, pomożemy dokonać wyboru oraz zrealizujemy usługę od początku do końca.
Samochody a dokładniej lakiery samochodowe są w dzisiejszych czasach narażone na blaknięcie, co jest jednym z wielu możliwości uszkodzenia lakieru. Przyczyn uszkodzeń jest również więcej niż tylko ekspozycja na światło słoneczne UV czy wykorzystywanie tanich lakierów do nakładania na dzisiejsze pojazdy. Podstawowe zagrożenia z jakimi styka się każdy lakier samochodowy możemy podzielić na cztery źródła: